Az Egyesület neve
DESEDA Tájvédelméért és Fejlesztéséért Egyesület

Az Egyesület székhelye
7400 Kaposvár, Bláthy Ottó u. 13.

Adatok
Számlaszám: 67000069-11017419
IBAN szám: HU59 6700 0069 1101 7419 0000 0000
BIC-kód: TAKBHUHB
Számlatulajdonos: Deseda Tájvédelméért és Fejlesztéséért Egyesület
Bank: Takarékbank 7400 Kaposvár Fő u. 51.
Adószám: 18782417-1-14

Küldetés
Az egyesület közhasznú tevékenységet folytat az elnök, a 7 tagú elnökség és a mintegy 200 rendes tag közreműködésével. Az egyesület célja a Deseda tó, valamint Kaposvár-Toponár-Deseda zártkerti és üdülőterület épített- és természeti környezetének védelme, fejlesztése.

Az egyesület főbb tevékenységei
  • A Deseda tó környezetének, természetes élővilágának megóvása
  • A közlekedési feltételek folyamatos javítása, a tó, a zártkerti és az üdülőterületek megközelíthetőségének javítása, turisztikai feltárása
  • A terület közbiztonságának biztosítása
  • A területen élők, pihenni és kertészkedni akaró, sportolni és horgászni vágyó tulajdonosok munkájának megszervezése a közös célok megvalósítása érdekében, az anyagi hozzájárulások összegyűjtése és kezelése
  • A közös célok érdekében való pályázat tevékenység, a szakhatóságokkal való kapcsolatfelvétel és ügyintézés
  • Kulturális és oktatási tevékenység (hegyi búcsú, kertbarátkör) szervezése

• Telefon: 06 20 310 86 32
  • E-mail: desedaegyesulet[kukac]gmail.com
  • Youtube  Youtube

nagyobb térkép

Vezetőségi történetünk

• Elnökség: 2022 április 8-tól:
    Dávid János elnök; Török Katalin titkár; Harangozó Gyula, Miklós Róbertné, Toronyi József, Zsobrák Zita vezetőségi tagok; Leuko Kornél, Bekker Ildikó, Toronyi Józsefné felügyelő bizottsági tagok.
  • Elnökség: 2018 április 16-tól:
    Dávid János elnök; Leuko Kornélné titkár; Birtalan Tünde, Dúlfalvy Attila, Lőrincz Ilona, Pék Diána, Toronyi József vezetőségi tagok, Birtalan Tünde könyvelő; Leuko Kornél, Petrási Bernadett, Takács Edina Diana felügyelő bizottsági tagok.
  • Elnökség: 2016-2017 évben:
    Dávid János elnök, Miklós Róbert titkár, Birtalan Tünde, Bokréta Ferencné, Dúlfalvy Attila, Juhász Tamás, Toronyi József elnökségi tagok, Birtalan Tünde könyvelő, Leukó Kornél Sárdi Petra és Erdős Tiborné feülgyelőbizottsági tagok.
  • Elnökség: 2015 évben:
    Sárdi Péter elnök, Miklós Róbert titkár, Kunváriné József Erzsébet gazdasági felelős, Toronyi József, Bokréta Ferencné, Váradi-Bierer Andrea, Juhász Tamás, Agócs Attila, Dávid János elnökségi tagok és Zsoldos Károlyné számvizsgáló.
  • Elnökség: 2014 évben:
  • Elnökség: 2013 évben:
    Sárdi Péter elnök, Miklós Róbert titkár, Kunváriné József Erzsébet gazdasági felelős, Toronyi József, Bokréta Ferencné, Váradi-Bierer Andrea, Juhász Tamás, Agócs Attila, elnökségi tagok és Zsoldos Károlyné számvizsgáló.
  • Elnökség: 2012 évben:
    Sárdi Péter elnök, dr. Vígh Zsófia titkár, Kunváriné József Erzsébet gazdasági felelős, Tóth József, Toronyi József, Miklós Róbert, Bokréta Ferencné, Bierer Andrea elnökségi tagok és Bernáczki Szilvia számvizsgáló.
  • Elnökség: 2011 évben:
    Sárdi Péter elnök, dr. Vígh Zsófia titkár, Bernáczki Szilvia gazdasági felelős, Tóth József, Házi Szabolcs, Miklós Róbert, Bokréta Ferencné, Bierer Andrea elnökségi tagok és Kunváriné József Erzsébet számvizsgáló.
  • Elnökség: 2010 évben:
    Dr. Kovách Gábor elnök, Velk Jánosné alelnök, Miklós Róbert titkár, Schlegl Miklósné gazdasági felelős, Tóth József, Bierer János, dr. Vígh Zsófia, Házi Szabolcs elnökségi tagok és Sárdi Péter számvizsgáló.
  • Elnökség: 2008-2009. évben:
    Dr. Kovách Gábor elnök, Velk Jánosné alelnök, Miklós Róbert titkár, Schlegl Miklósné gazdasági felelős, Paizs Gábor, Tóth József, Göncz Gábor, Bierer János elnökségi tagok, és Sárdi Péter számvizsgáló.
  • Az Egyesület alapító elnöksége 2006-2007. évben:
    Dr. Kovách Gábor elnök, Miklós Róbert titkár, Velk Jánosné, Paizs Gábor, Jó Gábor, Tóth József, Göncz Gábor, Bierer János elnökségi tagok, és Sárdi Péter számvizsgáló.
  • Az Egyesület utcafelelősei: Velk Jánosné, Dózsa Zoltán, Molnár Zsolt, Borzási László, Heisler Fernc, Leposa György, Újfalusi Csaba, Erdős Tiborné